Büyük Pencereler İçin En İyi Perdeler

Tüm Dünya'da evlerde geniş camlar büyük bir trend oldu. Bol miktarda doğal ışık ve ilham verici manzaraların keyfini çıkarma fırsatı dahil olmak üzere bir çok büyük avantajı vardır.

Bir odada böyle bir ifade olan büyük pencereler, varlıklarından en iyi şekilde yararlanan pencere süslemelerini kesinlikle hak ediyor ve büyük pencereleri giydirmenin de bazı özel pratik ihtiyaçları var.

İşte Duette® perdeşer büyük pencereler için harika olmasının beş nedeni:

1. Özel Ölçü

Ölçüye göre yapılan Düette® perdeler seçmek, perdelerin tam pencere boyutlarına göre ayarlanabileceği ve aynı zamanda büyük olabileceği anlamına gelir. Bir ısmarlama uzmanın getirilmesi, maliyetli kendi kendine ölçüm hataları olasılığını da ortadan kaldırabilir. Uzmanlarımız, perdelerin sorunsuz çalışmasına devam etmesi için büyük cam pencereler için gerekli perde sayısı konusunda da tavsiyelerde bulunabilir.

Ismarlama bir perdelerle yukarıdan aşağıya / aşağıdan yukarıya bir çalışma seçmek , aynı zamanda Düette® perdelerin, dışarıyı görmeye devam ederken mahremiyet ve ışık kontrolü için tam olarak ihtiyaç duyulan yere konumlandırılmasını sağlar.

2. Isı Kaybı ve Isı Kazanımı

Büyük pencereler hava akımı hissedebilir ve duvarlardan daha yüksek ısı kaybı seviyeleri yaşayabilir. Ayrıca güneşten gelen parlama, odaya giren ısı miktarının kontrol edilmesini de zorlaştırır.

Duette® enerji tasarruflu perdeler,  büyük bir pencereyi giydirmenin şık bir yolundan daha fazlasıdır. Özel olarak geliştirilmiş petek tasarımı ve perdelerin pencereye bakan tarafındaki yenilikçi kaplama ile İngiliz ikliminin sıcak ve soğuk değişkenlerinin yönetilmesine yardımcı olurlar.

Yaz aylarında güneşin sıcaklığını yansıtırlar ve daha soğuk aylarda çift camdan ısı kaybını %55'e varan oranlarda önlerler. Bu, ısıtma için gereken %12'ye kadar daha az enerjiye eşdeğer olabilir.

3. Otomasyon

Somfy® sistemiyle elektrikli perdelerin tercih edilmesi,  Duette® perdelerin gün boyunca ve hatta yıl boyunca meydana gelen değişiklikleri hesaba katarak mekanda tutarlı ve rahat bir ışık seviyesi sağlamak için programlanmasına olanak tanır. Ayrıca, çok sayıda büyük panjurun takıldığı yerlerde panjurların indirilmesini ve kaldırılmasını kolaylaştıracaktır.

4. Görsel Efektler

Büyük bir pencereyi giydirmek – özellikle yerden tavana, duvardan duvara varyasyonlar, neredeyse bir duvar kaplaması seçmek gibidir. Nötr şemalar popülerdir çünkü bir odaya hakim olmazlar ve kapalı olduklarında bile bir alan ve ışık hissi verebilirler.

Duette® perdeler ayrıca üç şeffaflık seçeneğiyle sunulur; şeffaf, yarı şeffaf ve oda karartma seçenekleri. Kumaşların ve tasarımların doğal güzelliği, benekli aydınlatma ile güzel ışık efektleri yaratabilir.

Odada maksimum ışık ve parlama kontrolü sağlayan tam esneklik için aynı Duette® perdeye iki farklı şeffaflık takma seçeneği de vardır.

Duette® perdeler, kapalı olduklarında bir odanın görünümünü ve verdiği hissi tamamen değiştirebilir. Bir renk patlamasıyla büyük bir pencere süsü eklemek, dramatik bir görünüm yaratabilir. Renkleri karıştırmak da gerçekten işe yarayabilir ve geniş veya uzun pencerelerin baskıcı bir katı blok haline gelmesine yardımcı olabilir.

5. Gizlilik ve Güvenlik

Manzaralı bir oda yaratmak, meraklı gözlerin de eve bakabileceği anlamına gelir! Bu nedenle, gizlilik ve güvenlik konularının da yönetilmesi gerekir. Ev içeriğini gözden uzak tutmak akıllıca bir ev güvenlik önlemi olabilir. Yine bir Duette® perde yukarıdan aşağıya aşağıdan yukarıya işletim sistemini seçmek, bir perdeyi tamamen kapatmadan mahremiyet sağlamanın harika bir yolu olabilir.